Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legnagyobb és leginkább diverzifikált nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit magyarországi tagja. Az UniCredit Bank Magyarországon kedvező feltételek mellett kínál átfogó, rugalmas pénzügyi termékeket és szolgáltatásokat magánszemélyeknek, kis- és középvállalkozásoknak és nagyvállalatoknak egyaránt.

ICAAP szakember

Az új munkatárs a Bank Integrált kockázatkezelési egységének aktív tagjaként változatos feladatokat kell megoldjon, szorosan együttműködik a Bank üzleti, pénzügyi, operatív és kockázatkezelési területeivel, az UniCredit Holding szakterületeinek munkatársaival is. A pozíció kiváló lehetőséget teremt stratégiai kockázatkezelési kérdésekben nemcsak magyar, hanem európai szintű kitekintésre, kapcsolattartásra az UniCredit Csoport más országokban tevékenykedő szakembereivel.

Milyen feladataid lesznek?

  • Kockázatvállalási étvágy összeállításában és negyedéves nyomon követésében való részvétel
  • ICAAP riportok elkészítése, fejlesztése, prezentálása
  • A 2. pilléres tőkekövetelményhez tartozó feladatok ellátása, kapcsolattartás a Holding szakterületeivel
  • Stressz tesztek elkészítésében való részvétel, ehhez kapcsolódó módszertan fejlesztése
  • Szükség szerint prezentációk, oktatások tartása
  • A terület munkájához kapcsolódó riportok és elemzések készítése
  • Közreműködés a Bank helyreállítási tervének karbantartásában
  • Kockázatkezelést érintő stratégiai projektekben való részvétel és koordináció
  • Részvétel felügyeleti vizsgálatokban (SREP), azok előkészítésében és lebonyolításában

Mit várunk tőled?

  • Felsőfokú gazdasági / pénzügyi / informatikai végzettség
  • Legalább kétéves banki tapasztalat
  • Tőkeszámítási és bázeli szabályok alapos ismerete
  • SQL és/vagy SAS programozási tudás
  • Erős Powerpoint, Excel és Word tudás
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Gyors, logikus, rendszerben való gondolkozás, problémamegoldó képesség
  • Jó kommunikációs készség
  • Csapatban való együttműködés képessége

Miért érdemes hozzánk csatlakoznod?

  • bónusz teljesítménytől függően,
  • cafeteria,
  • well-being szolgáltatások,
  • privát egészségbiztosítási szolgáltatás minden kollégánknak
  • a próbaidő lejárta után,
  • képzések,
  • extra szabadnap,
  • távoli munkavégzés a belső szabályoknak megfelelőn

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Felsőfok/tárgyalóképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Mire számíthatsz jelentkezésedet követően?

Amennyiben pályázatod megfelel az elvárásoknak, kollégánk felveszi veled a kapcsolatot, majd pedig személyes interjút követően adunk neked visszajelzést.