Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!
Az 1997-ben alapított FHB döntően hazai háttérrel rendelkező bankcsoport, amely országos fiókhálózatra és online megoldásaira támaszkodva, a család bankjaként minden korosztálynak, lakossági és vállalati Ügyfeleknek egyformán kiszámítható és innovatív szolgáltatást nyújtó univerzális pénzügyi szolgáltató.

Társaságunkról, termékeinkről részletesebb információt olvashat a www.fhb.hu oldalon.

Az FHB Bank Zrt. új munkatársakat keres az alábbi pozícióba:

Hitelkockázat-Elemző

Főbb feladatok, munkák:

  • Részvétel ügyféltárgyalásokon, aktív ügyletek strukturálása az ügyfélreferens kollégákkal, pénzügyi és kockázati előszűrés
  • A Vállalati Üzletághoz tartozó KKV, Nagyvállalati, Önkormányzati és Intézményi ügyfélkör hitelkérelmeinek önálló feldolgozása, az előterjesztések elemzési részeinek megírása
  • Adósminősítések elkészítése, validációja
  • Éves felülvizsgálatok, rendszeres és rendkívüli monitoringok/ ügyletminősítések elvégzése
  • Kapcsolattartás társterületekkel (Mid-office, Vállalati Hiteldöntés) a megküldött előterjesztési dokumentációk tekintetében
  • Részvétel a folyamatok illetve az alkalmazott dokumentáció továbbfejlesztésében

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség, elsősorban pénzügyi és/vagy számviteli alapismeretek
  • Pénzintézetnél vállalati hitelelemzői, kockázatelemzői/kockázatkezelői esetleg hitelezési területen szerzett legalább 5 éves gyakorlat
  • Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó képesség
  • Jó elemzési és kommunikációs készség
  • Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód
  • Precíz munkavégzés, terhelhetőség

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • egyes iparágak alapos ismerete, ágazati elemzések készítésében szerzett szakmai tapasztalat

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés
  • Finanszírozás
  • Kockázatkezelő

Munkavégzés helye:

Budapest

Kérjük, hogy amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, pályázati anyagát fizetési igényének megjelölésével juttassa el a "jelentkezem" gombra kattintva. A levél tárgyában feltétlenül tüntesse fel: „pályázó neve_város”.

A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Hitelkockázat-Elemző
  • Hirdető cég: FHB Lízing Zrt.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Feladatok: Részvétel ügyféltárgyalásokon, aktív ügyletek strukturálása az ügyfélreferens kollégákkal, pénzügyi és kockázati előszűrés A Vállalati Üzletághoz tartozó KKV, Nagyvállalati, Önkormányzati és Intézményi ügyfélkör hitelkérelmeinek önálló feldolgozása, az előterjesztések elemzési részeinek megírása Adósminősítések elkészítése, validációja Éves felülvizsgálatok, rendszeres és rendkívüli monitoringok/ ügyletminősítések elvégzése Kapcsolattartás társterületekkel (Mid-office, Vállalati Hiteldöntés) a megküldött előterjesztési dokumentációk tekintetében Részvétel a folyamatok illetve az alkalmazott dokumentáció továbbfejlesztésében
  • Elvárások: Felsőfokú gazdasági végzettség, elsősorban pénzügyi és/vagy számviteli alapismeretek Pénzintézetnél vállalati hitelelemzői, kockázatelemzői/kockázatkezelői esetleg hitelezési területen szerzett legalább 5 éves gyakorlat Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó képesség Jó elemzési és kommunikációs készség Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód Precíz munkavégzés, terhelhetőség
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Nem igényel nyelvtudást
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: 5-10 év szakmai tapasztalat
  • Feladás dátuma: 2017-12-08
Állás, munka még: FHB Lízing Zrt.>