Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

German speaking Technical Service Representative

Would you like to:

  • Use your language knowledge on a daily basis?
  • Deal with IT?
  • Join a multinational company?
  • Be part of our football or basketball team?

Do you have:

  • A high level of German knowledge?
  • Intermediate knowledge of English?
  • Good problem-solving & excellent communication skills?
  • Knowledge of basic applications & software?

If the answers are , check what we can offer you:

  • Multinational team
  • Subsidized language courses
  • Flexible working hours
  • Internal opportunities
  • Competitive salary package
  • Modern office in the city center

Who are we?

    Unisys is a global information technology company that works with many of the world's largest companies and government organizations to solve their most pressing IT and business challenges. With more than 20,000 employees serving clients around the world, Unisys offerings include cloud and infrastructure services, application services, security solutions, and high-end server technology.

Sector(s):

  • Business Supporting Centres
  • IT Support
  • IT Operation, Telecommunication
  • IT Support, Helpdesk
  • Full time

Experience required:

  • professional experience is not required

Required language level:

All of these are:

  • English - intermediary/communicative
  • German - higher advanced/fit for negotiation

Job location:

Budapest

How to apply/ contact information:

To apply you have to push the „apply” button, what you can find below.

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
db szavazat
Állás, munka még: UNISYS MAGYARORSZÁG KFT.>
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: German speaking Technical Service Representative
  • Rövid pozíció név: It helpdesk munkatárs
  • Hirdető cég: UNISYS MAGYARORSZÁG KFT.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Feladatok: Use your language knowledge on a daily basis? Deal with IT? Join a multinational company? Be part of our football or basketball team?
  • Elvárások: A high level of German knowledge? Intermediate knowledge of English? Good problem-solving & excellent communication skills? Knowledge of basic applications & software?
  • Elvárt végzettség: Középiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol, Német
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot
  • Feladás dátuma: 2017-10-12