WHC Personal Személyzeti Szolgáltató Kft. (WHC PERSONAL KFT.)
Szombathelyi elektronikai alkatrészeket gyártó partnercégünk részére keresünk FRÖCCSÖNTÉSI SPECIALISTA munkatársat.

Fröccsöntési specialista (LE-2755)

Főbb feladatok, munkák:

  • Introduction of new technologies for new SMT components worldwide
  • Development of encapsulation process for new products
  • Development of system for online process parameter monitor and control
  • Improvement of already available moulding technologies and equipments in order to improve quality and increase productivity
  • Support of different production locations (Europe and Asia) in new products and technology improvement projects
  • Cooperation with suppliers (material, equipment manufacturer)
  • Leading of moulding standardization projects (process, tools construction, materials, machine)

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Degree in Engineering
  • Fluency in English
  • 2-3 years experience in processing of plastics
  • Willing to travel

Amit kínálunk:

  • Housing benefit
  • Competitive salary
  • Fringe benefits

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Gépészmérnök
  • Üzemmérnök
  • Villamosmérnök
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Szombathely

Vegye fel a munkaadóval a közvetlen kapcsolatot a jelentkezem gombra kattintva.