Nagy bátorság lenne megmondani, milyen lesz a tudományos folyóirat-kiadás jövője. Ennél csak az lenne nagyobb bátorság, ha elhinnénk, hogy a jövő olyan lesz, mint a jelen. Az Akadémiai Kiadó a jövő alakításában szeretne tevékeny részt vállalni – ehhez keresünk természettudományos kutatói háttérrel rendelkező munkatársat.

Az Akadémiai Kiadó folyóirat - kiadási vezetőt keres

A munkakör összegzése

    Az Akadémiai Kiadó Zrt. (Wolters Kluwer vállalat) folyóirat-portfóliójának fejlesztése: új nemzetközi lapok alapítása; együttműködés építése tudományos társaságokkal folyóiratok kiadására és konferenciák szervezésére; a meglévő lapok folyamatos támogatása, tudományos és technológiai fejlesztése. A folyóirat-kiadói részleg (tudományos szerkesztők) vezetése. Közvetlen felettes: a Kiadó vezérigazgatója.

Amit kínálunk:

  • A tudományos élet izgalmas folytatása új szerepben; állandó együttműködés a magyar tudomány legkülönbözőbb területeinek vezető műhelyeivel
  • A jelentkező szakmai tapasztalatára és ötleteire fogékony, innovatív, lelkes csapat
  • Folyamatos kapcsolat a globális kiadói ipar képviselőivel
  • Állandó tanulási lehetőség hazai és külföldi tréningeken, konferenciákon
  • Rugalmasan végezhető munka

Amit kérünk:

  • A Kiadó egyik „arcaként” a cég tudományos képviselete
  • Fejlesztési ötletek az STM (Science, Technical, Medical) tudományos információs ipar trendjeinek és technológiáinak figyelése alapján
  • Az ötletekből kialakuló projektek vezetése
  • Új hazai és nemzetközi tudományos partnerek felkutatása

Az ideális keresett kolléga:

  • 3–10 éve szerzett PhD fokozatot természettudományos területen
  • Jelenleg kutatóként dolgozik
  • Cikkbírálói, esetleg folyóirat-szerkesztői tapasztalattal rendelkezik
  • Szívesen kipróbálná magát a tudomány szolgálatának egy új, sok szempontból mozgalmasabb területén
  • Szereti megérteni a világ dolgait, szívesen tanul és bátran kísérletezik
  • Asszertíven kommunikál, rutinos előadó, jól beszél és ír angolul

Munkavégzés helye / Szerződés típusa

  • Budapest és környéke
  • Határozatlan idejű munkaszerződés

A Kiadóról:

    Az Akadémiai Kiadó Magyarország legrégibb, 1828 óta működő kiadója. Folyamatosan bővülő nemzetközi és hazai tudományos folyóirat-portfóliójával, nemzetközi tudományos konferenciáival, illetve innovatív online tartalomszolgáltatási megoldásaival Magyarország és a közép-európai régió tudományos piacának is vezető vállalata.
    A Kiadó többségi tulajdonosa a Wolters Kluwer multinacionális információszolgáltató vállalat. A kisebbségi tulajdonos a Magyar Tudományos Akadémia.
    Az Akadémiai Kiadó jelenleg 60 tudományos folyóiratot ad ki. Túlnyomó részük régóta elismert, indexelt folyóirat, 24 rendelkezik impaktfaktorral, és közülük néhány az adott, szűkebb tudományterület nemzetközi szinten is vezető lapjának számít (J. Behav. Addictions, J. Radioanal. Nucl. Chem., J. Thermal Anal. Calor., Scientometrics, J. Flow Chem.). 10 lapot a Springer Nature kiadóval szoros együttműködésben adunk ki. A portfólióban találhatók az utóbbi években alapított, fejlődő vagy kirobbanóan sikeres folyóiratok is, melyek többsége Open Access modellben működik.

Állás, munka területe(i):

  • Oktatás, Kutatás, Tudomány
  • Kutató
  • Oktatás-, Tudomány vezető
  • Üzleti támogató központok
  • Projektmenedzsment
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Munkavégzés helye:

Budapest

A jelentkezőkkel a vezérigazgató személyesen beszélget el. Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, küldje el magyar nyelvű önéletrajzát, publikációs listáját, illetve angol nyelvű motivációs levelét a Jelentkezem gombon keresztül!

A kiválasztási folyamat során a jelentkezési határidő végéig csak azon jelentkezőkkel áll módunkban felvenni a kapcsolatot, akiket behívunk személyes interjúra. A jelentkezési határidő lejártával a jelentkezők adatait töröljük az adatbázisunkból.