Eszköz- és készlethasznosítási munkatárs

A munkakör célja:

    A MOL Nyrt., valamint az érintett leányvállalatok használaton kívüli (HK) állományba került tárgyi eszközeinek, valamint a készletgazdálkodás és üzletek által kimutatott inkurrens/immobil és hulladék anyagok hasznosításával kapcsolatos értékesítési, bérbeadási, selejtezési tevékenység elvégzése és támogatása az elérhető legnagyobb gazdasági eredmény biztosítása mellett.

Feladatok:

  • Felméri az anyagok, eszközök, ill. inkurrens/immobil anyagok hasznosíthatóságának lehetőségeit, javaslatot tesz ezek hasznosítására. Részt vesz a műszaki állapot felmérésben, az átvételi feltételek kialakításában.
  • Átveszi a HK állományba helyezett eszközöket. Intézkedik azok szállításáról, szállíttatásáról, tárolásáról és állagmegóvásáról. Kezeli az ezekkel kapcsolatos dokumentációt. Kezeli a kapcsolódó Web-es felületeket, segítséget nyújt a felhasználóknak annak használatában.
  • Megvizsgálja az eszközök, anyagok MOL-csoporton belüli továbbhasznosíthatóságának lehetőségeit, támogatja az átadás-átvételt.
  • Az értékesítésekhez, bérbeadásokhoz kapcsolódóan aktív piackutatást végez a minél nagyobb árbevétel elérésének érdekében. Lebonyolítja a MOL-on belül nem hasznosítható eszközök és anyagok, az inkurrens/immobil anyagok értékesítését, bérbeadását, selejtezését és térítésmentes átadását.
  • Kidolgozza, a szakmailag illetékes szervezetekkel egyezteti, megköti a bérleti- vagy értékesítési szerződéseket a törvényi előírások betartása mellett. Támogatja a kapcsolódó átadás-átvételeket.
  • Közreműködik az értékesítési folyamatok felülvizsgálatában, javaslatot tesz azok hatékonyabbá tételére.
  • Gondoskodik a dolgozók részére történő értékesítések során fellépő adminisztratív feladatok elvégzésben

Elvárások:

  • Felsőfokú műszaki/logisztikai/közgazdász végzettség
  • felhasználói szintű számítógépes (MS Office) ismeretek
  • angol nyelv középfokú ismerete
  • önálló munkavégzés, jó problémamegoldó képesség, terhelhetőség, kreativitás
  • jó kommunikációs képességek
  • aktív „B” kategóriás jogosítvány
  • folyamat orientált gondolkozás

Előny:

  • üzletági vagy szakmai releváns tapasztalat
  • SAP ismerete
  • jogszabályi ismeretek

Állás, munka területe(i):

  • Szállítás, Beszerzés, Logisztika
  • Anyaggazdálkodás, Beszerzés
  • Projektmenedzsment
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Százhalombatta