Diákmunka - Modellezés vasúti fékvezérlő szelepekre

MŰISZ Szolgáltató Iskolaszövetkezet

Budapest XXIII. kerület

Feladatok:

Főbb feladatok
•Megismerni a fékvezérlőkre, szelepekre jelenleg létező MATLAB vagy más modelleket és mikrovezérlőn futó teszt programokat.
•Áttekinteni a téma dokumentációját. (Német nyelvű dokumentumok esetén a konzulens segítségével.)
•A jónak ítélt, már létező modell szükséges mértékű továbbfejlesztése és dokumentálása, vagy új szelepmodell alkotása.
•Részvétel a tesztelésben, és az algoritmus mikrovezérlőre történő átültetésében.

Elvárások:

Munkakör betöltésének feltételei
•MATLAB, Simulink és lehetőleg C programozói gyakorlat
•Mikrovezérlő alapú rendszerekkel szerzett tapasztalat vagy érdeklődés irántuk
•Legyen célod a fentiekhez kapcsolódó ismeretek alapos elsajátítása hosszú távon
•A dokumentáció olvasásához szükséges angol (és esetleg német) nyelvtudás

Amit kínálunk:

Bérezés:
1800 Ft/óra

Egyéb információ

A Knorr-Bremse VJRH, mint piacvezető multinacionális nagyvállalat évek óta aktívan foglalkoztat gyakornokokat, hogy ezáltal számukra tapasztalatot biztosítson, és megismertesse az ifjabb generációval is a biztonságos és környezettudatos közlekedést. Ehhez járulunk hozzá mi is, ahol csoportunkban a következő izgalmas területtel foglalkozhatsz:
•A modern vasúti járművek fékrendszerében szelepeken keresztül szabályozható az a nyomás, ami meghatározza a fékerőt, legyen szó üzemi fékezésről vagy vészfékről.
•A szelepek működését vezérlő és ellenőrző szoftver olyan algoritmust igényel, mely minden körülmények között kellően pontos és megbízható.
•A fejlesztési folyamat gyorsítására a fékvezérlőre és különösen az alkalmazott szelepekre modelleket érdemes kidolgozni, és a tervezett algoritmust ezeken validálni.
•A pl. MATLAB és Simulink segítségével kidolgozott algoritmus átültetve a fékvezérlőre vasúti tesztpályákon kipróbálható, és tovább finomítható, mielőtt vonatokon, villamosokon napi használatba kerül a fékvezérlő részeként.

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Banki, Biztosítási szakügyintéző

Kérjük, pályázatát a jelentkezem gombra kattintva küldje el.