Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

Business Operation Consultant (Budapest)

Your tasks

  • Accountable for Software Life-Cycle Management of software components
  • Cost Management for licence of IT workplaces
  • Interface regarding licence demands between workplace services organization and licence management
  • Demand driven cost forecasting and planning for software licence
  • Creating management and customer presentations

If you have…

  • University degree is required
  • 3-5 years experience
  • Intermediate German language knowledge
  • Windows 7, MS Office and Sharepoint knowledge
  • Very good communication skills
  • Very good entrepreneurial thinking and action
  • Coordination and organizational skills
  • Pronounced comprehension and analytical skills that enable you to work independently
  • Self confidence, absolute reliability, a strong assertiveness, perseverance, flexibility
  • Absolute loyalty, discretion and a relationship of trust with sensitive information are of course for you
  • Willingness to travel (15%)
  • Certificate of good conduct

Location

Budapest, Info Park

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
db szavazat
Állás, munka még: IT Services Hungary Kft.>
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Business Operation Consultant (Budapest)
  • Rövid pozíció név: Tanácsadó
  • Hirdető cég: IT Services Hungary Kft.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Város:
  • Feladatok: Accountable for Software Life-Cycle Management of software components Cost Management for licence of IT workplaces Interface regarding licence demands between workplace services organization and licence management Demand driven cost forecasting and planning for software licence Creating management and customer presentations
  • Elvárások: University degree is required 3-5 years experience Intermediate German language knowledge Windows 7, MS Office and Sharepoint knowledge Very good communication skills Very good entrepreneurial thinking and action Coordination and organizational skills Pronounced comprehension and analytical skills that enable you to work independently Self confidence, absolute reliability, a strong assertiveness, perseverance, flexibility Absolute loyalty, discretion and a relationship of trust with sensitive information are of course for you Willingness to travel (15%) Certificate of good conduct
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol, Német
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: 3-5 év szakmai tapasztalat
  • Feladás dátuma: 2017.04.24