Biotechnológiai kutatás-fejlesztésben élen járó vállalkozásunk innovatív projektjeihez keresünk tehetséges, elkötelezett munkatársakat, folyamatosan bővülő pécsi telephelyünkre, az alábbi pozícióba:

BIOLÓGUS

    Ha magabiztos biológiai alapokkal és erős elméleti háttérrel rendelkezel, szeretnél  a kutatás-fejlesztési csapatunk lelkes tagja lenni, akkor Te vagy az új kolléga akit keresünk.

    A Soft Flownál innovatív környezetben dolgozhatsz, ahol kreatív kutatóinkkal és minőség orientált termelési csoportunkkal együttműködve nagyszerű lehetőségek nyílnak a fejlődésre. Saját szakterületünkön piacvezetők vagyunk, ezért izgalmas kihívásokra számíthatsz, részt vehetsz a legelőremutatóbb projektjeinkben, amelyekben a csapatmunkára és a kooperációra is nagy hangsúlyt helyezünk.

Főbb feladatok:

    A Biológia csoport tagjaiként az alábbi feladatok elvégzéséért leszel felelős:
    • Antitest fejlesztések megtervezése, koordinációja, jellemzése és dokumentációja
    • Sejt biológiai és immunológiai módszerek és reagensek tervezése, fejlesztése élelmiszeranalitikai megoldásokhoz
    • Kísérletek tervezése, kiértékelése, értelmezése és ezek alapján összefoglaló jelentések készítése angol és magyar nyelven

Végzettség:

    A specifikus szaktudás mellett a minőségvezérelt hozzáállás alapvető elvárásunk!
    • Egyetemi szintű (MSc) biológus, biomérnök - sejtbiológia, immunológia és/vagy biotechnológia szakirányú végzettség
    • Magabiztos elméleti és gyakorlati tudás hibridóma és monoklonális antitest fejlesztésben
    • Tapasztalat monoklonális és poliklonális antitest fejlesztési technikák terén, új módszerek adaptációja, immunoassay folyamatok és a kapcsolódó mérőműszerek gyakorlott használata
    • Antitest tisztítási és elválasztási tapasztalat
    • Sejttenyésztési és immuncitokémiai tapasztalat

Személyes készségek:

    • Magas szintű kommunikációs és problémamegoldó készség
    • Erős felhasználó szintű IT ismeretek
    • Képesség mind a csapat- mind az önálló munkára
    • Kreativitás, pontosság
    • Folyékony angol nyelvtudás
    • Kapcsolódó területeken publikálási gyakorlat előnyt jelent
    • Állatkísérletekben való jártasság előnyt jelent

Amit kínálunk:

    • Innovatív társaságunknál, mely piacvezető a saját területén, változatos, kihívásokkal teljes munkát kínálunk
    • Ha csatlakozol hozzák a legfejlettebb labortechnológiát használva lesz lehetőséged dolgozni
    • Részt vehetsz nemzetközi kutatási és fejlesztési projektekben
    • Folyamatos tanulási és fejlődési lehetőséget biztosítunk
    • Pécsre költözés esetén 3 hónapnyi albérlet- vagy áttelepülési támogatást nyújtunk

Röviden a Soft Flow-ról

    A Soft Flow a szakterületén belül piacvezető társaság az áramlási citometriai és élelmiszerbiztonsági területen több évtizedes kutatás fejlesztési tapasztalattal a háta mögött.

    A Soft Flow ars poeticája, „Innovation by creativity” kezdetektől újabb és újabb célok elérésére sarkallta a cég valamennyi munkatársát a biotechnológiai kutatás-fejlesztés és innováció (K+F+I) területén. Cégünk fejlődése az elmúlt 20 évben töretlennek mondható, melynek köszönhetően mára nemzetközi szinten jegyzett, K+F csoporttá nőtte ki magát a közel 50 főt számláló vállalkozás.

    A Soft Flow kutatás-fejlesztési tapasztalata felkeltette a FOSS - a világ 28 országában jelenlevő, mezőgazdaságban használt analitikai berendezések gyártásában piacvezető dán cég - érdeklődését. A két cég között 2012-ben stratégiai együttműködés indult az élelmiszer- és takarmányanalitika területén, majd 2016 márciusában a FOSS felvásárolta a Soft Flow Hungaryt ezáltal a pécsi biotechnológiai vállalkozás végleg felkerült ezen iparág világtérképére.

Állás, munka területe(i):

  • Mezőgazdaság, Környezet
  • Biotechnika
  • Oktatás, Kutatás, Tudomány
  • Egyéb tudomány
  • Kutató
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

7634 Pécs, Ürögi fasor 2/a

Kapcsolat:

Ha a pozícióval kapcsolatban részletes információra lenne szükséged bátran keresd Dr. Pécsi Ildikót a a „Jelentkezem” gombon keresztül.
Tel.: +36 20 376 7314