Automatizálási mérnök (PLC Specialista)

Székesfehérvár

Csatlakozz Székesfehérváron bővülő Keréktermék üzletágunk új üzeméhez, ahol prémium kategóriás alumínium kerekeket készítünk tehergépjárművekhez, kamionokhoz, autóbuszok és vontatókhoz. A mintegy 700 főt foglalkoztató egységünkben alumínium préskovácsolásával, megmunkálásával és felületkezelésével foglalkozunk.

A mérnöki csoport egyik meghatározó tagjaként, felelős leszel az új Keréktermékgyár Megaline termelési területén megtalálható PLC-s rendszerek, robotcellák és egyéb automata megmunkáló, illetve kiszolgáló gépcsoportok/ berendezések informatikai, vezérléstechnikai felügyeletéért, fejlesztéséért, modernizálásáért.

Milyen feladatokban számítunk Rád?

  • Automatizált termelési rendszerek (robotcellák, kamerás termékmérő rendszerek, vonalkód leolvasók, adapterek, önműködő targoncák) fejlesztése, a felmerülő informatikai problémák megértése és a megoldások kidolgozása
  • Robotcellák, célgépek beüzemelése, PLC programozása
  • Frekvenciaváltók paraméterezése, vezérlési feladatok összehangolása
  • Termelési területek fejlesztési igényeinek összefogása: folyamatirányítási, informatikai, automatizálási projektek tervezése és önálló vezetése
  • Termelési IT folyamatok és adatgyűjtő rendszerek kezelése, elemzése, illetve a vonatkozó rendszerjogosultságok kiosztása, frissítése
  • Együttműködés a Karbantartással, Folyamatmérnökökkel, QA mérnökökkel, Műszakvezetőkkel, Projektmérnökökkel, külföldi beszállítókkal
  • Rendszerdokumentációk készítése, készíttetése és egységesítése

Te vagy az ideális jelölt, ha rendelkezel:

  • Szakirányú felsőfokú végzettséggel: Villamosmérnök, Gépészmérnök Mechatronikai mérnök, Mérnökinformatikus
  • 3-5 év tapasztalattal ipari automatizálási/ informatikai mérnöki területen
  • Kommunikációképes angolnyelv-tudással
  • Átfogó ismeretekkel Siemens PLC-k programozásában
  • SCADA rendszerek tervezésében, fejlesztésében és integrációjában szerzett tapasztalattal
  • IT rendszerek, berendezések rendszerbe kötésében szerzett gyakorlattal
  • Robotos rendszerekkel szerzett tapasztalattal
  • Nagyfokú terhelhetőséggel, multitasking- képességgel
  • Kezdeményezőkészséggel és változások kezelésének képességével

Előnyként értékeljük:

  • Profinet ipari kommunikációs rendszer ismeretét
  • Robot programozási tapasztalatot (Fanuc, ABB, Kawasaki)
  • ERP rendszerek ismerete (Oracle EBS)

Amit cserébe nyújtunk Neked:

  • Stabil, nagyvállalati hátteret
  • Csúcstechnológiájú berendezéseket
  • Világon egyedi és védett technológiákat
  • Elismert szakemberekből álló csapatot
  • Változatos és kihívást jelentő feladatokat
  • Széles körű béren kívüli juttatási csomagot
  • Munkába járás támogatását
  • Lakhatási támogatást

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Gépészmérnök
  • Villamosmérnök
  • Gyártás, Termelés
  • Automatizálás

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.