AML Officer helyettes

Profession Services

Budapest

Ügyfelünk egy magyar tulajdonú közösségi bank, csapatába új kollégát keres

pozícióba.

Feladatok:

  • AML Officer munkájának támogatása
  • Feladatai mellett az AML Officer által meghatározott szakmai koordináció elvégzése az AML területen belül
  • Jogszabályi, belső szabályzati és MNB Felügyeleti elvárások nyomon követése, implementálása (Aktualizálja és karbantartja a Pénzmosás megelőzéséről szóló szabályzatot és a vonatkozó eljárásrendeket / szabályzatokat, változások esetén gondoskodik az elvárások napi gyakorlatba ültetéséről)
  • Végrehajtja és ellenőrzi a Pénzmosás megelőzéséről szóló szabályzatban és a monitoring tevékenységre vonatkozó eljárásrendben / szabályzatban meghatározott feladatokat, gondoskodik azok folyamatos, a jogszabályoknak, ajánlásoknak megfelelő módosításáról, betartásáról
  • Pénzmosási bejelentések készítése, valamint továbbítása a pénzügyi információs egységként működő hatóság részére
  • Felügyeli a pénzmosási bejelentések készítését, nyilvántartását és archiválását
  • Kapcsolattartás a pénzügyi információs egységként működő hatósággal
  • A vonatkozó szabályzatokban meghatározottak alapján beszámolókat, előterjesztéseket készít a Bank AML Bizottságának / Eszköz-Forrás Bizottságának / Igazgatóságának / Felügyelő Bizottságának
  • Közreműködik a külső adatszolgáltatások teljesítésében, ellenőrzésében
  • Az alkalmazottak részére rendszeres, de évente legalább egyszeri, pénzmosás-megelőzéssel kapcsolatos oktatások előkészítése, szervezése és megtartása, az aktuális tapasztalatok átadásával, valamint konzultációs lehetőség biztosítása a munkatársak részére
  • Célvizsgálatok keretében ellenőrzi, illetve ellenőrizteti a szabályzat végrehajtását és a tréningen elhangzottak betartását
  • Részvétel az AML tevékenységhez kapcsolódó fejlesztési, folyamatszervezési feladatokban, projectekben

Elvárások:

  • Minimum 5 éves pénzintézeti AML területen szerzett tapasztalat
  • Nyitott, tanulásra, tapasztalatok megosztására hajlandó személy
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Integrált látásmód
  • Jó problémamegoldó képesség
  • Elemzői szemléletmód
  • Proaktív gondolkodás, önállóság
  • Nagy munkabírás
  • Nagyfokú pontosság, precizitás
  • Stressz tűrő képesség

Előny:

  • Csapat vezetésében tapasztalat

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Banki, Biztosítási szakügyintéző
  • Bank biztonság

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.

Budapest