Alkalmazás üzemeltető / DevOps szakértő

Sagemcom Magyarország Kft.

1037 Budapest, Montevideo utca 16a.

A Sagemcom egy világméretű csúcstechnológiai cégcsoport, székhelye Franciaországban található és innovációs képességének köszönhetően vezető szerepet tölt be számos piacon.

A csoport forgalma 2,1 milliárd EUR és a világ több mint 50 országában 5.500 alkalmazottat foglalkoztat.

Fő tevékenységeként komplex alkalmazásokat, rendszerintegrációs és termékmegoldásokat szállít partnerei részére, elsősorban a telekommunikációs, a közlekedési és energetikai iparágakban.

Ha a csapatmunka, az agilitás, a kreativitás és az új technológiák vonzanak, akkor csatlakozz hozzánk

pozícióba!

Változatos informatikai projekteket megvalósító alvállalkozói cégünkbe keressük elhívatott új kollegánkat, aki támogatja új, nagy méretű rendszerintegrációs projektek bevezetését, majd azok folyamatos rendszertámogatási feladatait.

Nagyvállalati környezetben magas rendelkezésre állású, országos szintű adatgyűjtő rendszerek, nagyvállalti rendszerintegrációs megoldások, közigazgatási rendszerek szállítása és üzemeltetése az alkalmazás üzemeltető csapatunk fő feladata.

Főbb feladatok

Biztosítani a különféle projektek működéséhez szükséges, valamint a kulcsrakész üzleti megoldások alapjául szolgáló IT infrastruktúra rendelkezésre állását.

  • IT infrastruktúra kialakítása
  • alkalmazás telepítési feladatok elvégzése
  • integrációs, valamint alkalmazáshibák elemzése és megoldása
  • IT infrastruktúra és alkalmazásüzemeltetési feladatok ellátása
  • üzemeltetési tesztek (backup-restore, failover, stb.) elvégzése
  • hibajavítások és új fejlesztések tesztelésében részvétel

Elvárások

  • legalább középfokú műszaki (informatikai) végzettség és releváns szakvizsgák
  • integrációs, infrastruktúra, migrációs projekt háttér
  • Windows és Linux operációs rendszerek magabiztos ismerete
  • magas rendelkezésre állású (HA) architektúrák koncepcionális ismerete
  • Webkiszolgálókkal (nginx, IIS) kapcsolatos üzemeltetési tapasztalat
  • relációs adatbázisok elméleti és gyakorlati ismerete (PostgreSQL, MsSql előny)
  • alapvető hálózati ismeretek
  • tetszőleges script- vagy programozási nyelv alapszintű ismerete
  • rendszergazda szintű általános informatikai ismeretek
  • rendszerszemléletű gondolkodásmód (a különféle modulokban képes megtalálni a hibákat és lépéseket tud tenni azok javításra)
  • ügyfélközpontúság
  • megoldás-orientált hozzáállás
  • gyors probléma megoldó képesség
  • motiváltság a tanulásra, önképzésre
  • együttműködési készség
  • logikus gondolkodásmód, folyamatszemlélet
  • kiváló kommunikációs készség
  • képesség egy dinamikus környezetben való munkavégzésre akár önállóan, akár csapatban

Szükséges tapasztalat

  • min. 1-2 év hasonló munkakörben megszerzett, vagy az alábbi területekhez kapcsolódó szakmai tapasztalat, nagyvállalati környezetben:
  • Alkalmazás fejlesztés/üzemeltetés,
  • IT Infrastruktúra fejlesztés/üzemeltetés,
  • Műszaki ügyfélszolgálat

Szükséges nyelvtudás

  • Angol - műszaki szaknyelv kommunikációs szint (írás/olvasás), a napi munkavégzés része a kapcsolattartás a külföldi partnerekkel

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • felsőfokú informatikai végzettség
  • angol – társalgási szintű nyelvtudás, nyelvvizsga

Amit kínálunk:

  • megbízható, stabil cég nemzetközi héttérrel
  • szakmai kihívást jelentő, érdekes feladatok
  • hosszútávú, stabil munkalehetőség
  • szakmai fejlődési lehetőségigényes környezet, összetartó profi csapat

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • IT support, Helpdesk
  • Rendszerüzemeltető
  • Rendszergazda

A „Jelentkezem” gombra kattintás után csatolja magyar nyelvű, fényképes önéletrajzát, egyúttal kérjük fizetési igényének megadását is.