Adótanácsadó / Mérlegképes könyvelő

DS Smith az egyik vezető újrahasznosított csomagolást gyártó nemzetközi vállalat. Fő piaca a fogyasztási cikkek csomagolása. Több mint 10 milliárd dobozt gyárt évente, és több mint 28.000 munkavállalót foglalkoztat. A DS Smith vezető piaci pozícióval rendelkezik számos országban és a második legnagyobb európai cég a hullámtermék-csomagolásban. A folyamatos növekedés miatt az alábbi pozícióba keresünk új munkatársat.

Feladatok:

  • Biztosítani világos, időszerű és üzleti célú tanácsadást az adózás minden területére vonatkozóan (értékesítés, gyártás, ellátási lánc, HR…)
  • A társasági adóra vonatkozó adóbevallások elkészítése
  • A transzferár-dokumentáció karbantartása tanácsadó támogatása mellett
  • Az egyéb adóbevallások (ÁFA, SZJA, stb.) éves, negyedéves, havi bevallások készítése, könyvelése, nyilvántartások vezetése
  • Megbízható kapcsolatok kialakítása és fenntartása az adóhatóságokkal
  • Adófolyószámla egyeztetések, pénzügyi teljesítések menedzselése
  • Kapcsolattartás az adóhatóságokkal, adóhatósági ellenőrzésekben, vizsgálatokban való aktív részvétel
  • Az adótörvények változásainak nyomon követése, szükséges változtatások elvégzése és bevezetése, adózási kérdésekben belső állásfoglalások kialakítása
  • Számviteli bizonylatok ellenőrzése adózási szempontból
  • Adók kalkulálása, elhatárolása, könyvelése, tervezéshez és előre jelzéshez adatszolgáltatás a kontrolling csoportnak
  • KSH statisztikák készítése
  • Termékdíjjal kapcsolatos egyeztetések, nyilvántartások vezetése
  • Bejövő szállítói számlák ellenőrzése, könyvelése SAP FI/MM modulokban
  • Szállítókkal való kapcsolattartás

Elvárások:

  • Szakirányú (pénzügyi - közgazdasági) középfokú végzettség
  • SAP vállalatirányítási rendszer felhasználói szintű ismerete (FI, MM)
  • Excel felhasználó szintű ismerete
  • Középfokú angol nyelvtudás (írásban és szóban) előnyt jelent
  • Legalább 2 év azonos munkakörben, multinacionális környezetben szerzett tapasztalat
  • Gyártó cégnél szerzett tapasztalat előny jelent
  • Adótanácsadói végzettség
  • Regisztrált mérlegképes könyvelő
  • Analitikus gondolkodásmód, precíz, önálló munkavégzés
  • Proaktív személyiség, jó csapattag

Amit kínálunk

  • Tapasztalatszerzési és fejlődési lehetőséget kínálunk egy multinacionális, modern vállalati környezetben
  • Versenyképes fizetést és juttatásokat
  • Támogatást, hogy értékes tapasztalatokat szerez pénzügyi, számviteli területen
  • Támogatást szakmai fejlődésedben és képességeid kiaknázásában
  • Megtanítunk, hogyan legyél egy sikeres csapat része
  • Munkavégzés helye Budapesti irodánk a Graphisoft parkban

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva lehet.