A Budapesti Corvinus Egyetem Jog, Igazgatás , Szabályozás szervezeti egységébe új munkatársat keres

ADATVÉDELMI ÉS GDPR SZAKÉRTŐ

pozícióra

A Budapesti Corvinus Egyetem a gazdaság- és társadalomtudományok területén Magyarország vezető egyeteme, nemzetközileg elismert képzésekkel és globális partneri hálózattal. Budapesti és székesfehérvári campusain több mint tízezer magyar és nemzetközi hallgató tanul. A Corvinus célja a következő évtizedben, hogy területén a közép-európai térség legjobb felsőoktatási intézménye legyen, ezért átfogó megújulási programot hajt végre.

A Jog, Igazgatás , Szabályozás az Elnöki Szervezetben végzi munkáját, az Egyetem stratégiai tevékenységét ellátó funkcionális egység, amely a jogi vezető vezetésével működik, tevékenysége kiterjed az Egyetem valamennyi szervezetére és  azok munkájára.

AZ ADATVÉDELMI ÉS GDPR SZAKÉRTŐ FŐBB FELADATAI:

Külső szakmai szolgáltatóként támogatja a Corvinus Egyetemen folytatott adatvédelmi és GDPR megfelelési tevékenységét az adatvédelmi tisztviselő irányításával. Részt vesz a működésből adódó adatkezelési ügyek  megoldásában, tájékoztatókat készít, közreműködik adatvédelmi tárgyú szerződések véleményezésében, legfőbb feladatai így a többi között:

  • szakértőként segíti az adatvédelmi feladatok ellátását, közreműködik az adatvédelmi megfelelőség rendszerszintű működtetésében
  • közreműködik a belső szabályzatok adatvédelmi megfeleltetésében
  • részt vesz új szabályzatok, szerződések, beszerzések adatvédelmi előkészítésében, véleményezésében
  • szerepet vállal az adatvédelmi belső  ellenőrzésekben és az adatkezelési műveletekben részt vevő egyetemi polgárok tudatosság-növelésében és belső képzésében
  • Javaslatokat tesz az esetleges adatvédelmi kockázatkezelési eljárásokra
  • Javaslatot tesz és támogatja a szabályszerű megfelelőséghez szükséges akciók megtervezését és elvégzését
  • Munkáját meghatározott ütemterv szerint végzi

ELVÁRÁSOK

  • szakirányú (jogi) felsőfokú végzettség
  • az adatvédelmi szabályok magabiztos ismerete és alkalmazása
  • GDPR megfeleltetésben (és kapcsolódó rendszerbevezetésben, így pl. adatvagyonleltár készítésében, gap analízisben, adatvédelmi nyilvántartás kidolgozásában) szerzett tapasztalat
  • tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • analitikus és problémamegoldó gondolkodásmód
  • önálló munkavégzés képessége

A foglalkoztatás módja: megbízás, 2021.  december 31-ig.

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Felsőfok/tárgyalóképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Vállalkozói, szerződéses

Munkavégzés helye:

1093 Budapest, Fővám tér 8.

Jelentkezni fényképes önéletrajzzal és referenciák bemutatásával lehet.