Adatelemző

A Morgan Stanley a világ egyik vezető pénzügyi szolgáltató cége, amely teljeskörű és kiemelkedő színvonalú szolgáltatásokat nyújt ügyfeleinek befektetési, banki, értékpapír-kereskedelmi és befektetés-menedzsment területen. Tehetséges adatelemzőket keresünk a  Vagyonkezelési divíziónkon belüli Analitics & Data csapatunkba - mozdítsd előre karriered a Morgan Stanley Budapest széles körű szakmai és fejlődési lehetőségeivel!

Amit ajánlunk:

  • Támogató és élénk multinacionális környezetet, ahol hiszünk a csapatmunkában és mindenki számára biztosítunk fejlődési lehetőségeket
  • Változatos kihívásokat, amelyek lehetőséget kínálnak a folyamatos tanulásra és fejlődésre
  • Lehetőséget tehetséges munkatársakkal való együttműködésre és új ötletek kidolgozására komplex üzleti kihívások megoldása érdekében

Főbb feladataid:

  • Folyamatos kapcsolattartás és egyeztetés a különböző New York-i és budapesti társterületeken dolgozó kollégákkal az üzleti igények és elvárások megértése érdekében
  • Adatmodellezés és elemzések/riportok készítése az üzleti elvárásoknak, céloknak megfelelően
  • Széleskörű és szoros együttműködés más, az Analytics & Data divizión belül és kívül működő csoportokkal - például Data Visualization, Data Science, Sales és Marketing
  • Dokumentáció készítése

Amit elvárunk:

  • BA/BSc, vagy magasabb szintű végzettséget műszaki területen, üzleti / közgazdasági háttérrel, vagy fordítva
  • 0-3 éves releváns tapasztalatot
  • Jártasságot SQL lekérdezések írásában
  • Legalább középfokú aktív angol nyelvtudást, szóban és írásban egyaránt
  • Kiváló elemző és problémamegoldó készséget
  • Nagyon jó kommunikációs- és együttműködő képességet a különböző - főként New York-i székhelyű - csoportokkal folytatott munkavégzés során
  • Érdeklődést új ismeretek elsajátítása iránt

Ami előnyt jelent:

  • Legalább egy relációs adatbázis-technológia mélyebb ismerete (Greenplum/ Teradata/ Oracle/ MSSQL)
  • BigData/ Hadoop ismeretek
  • Bármely grafikus SQL lekérdezés-készítő/adat workflow eszköz használatában szerzett tapasztalat (Dataiku/ Alpine)
  • Korábbi hasonló munkakör nagyvállalati  környezetben, lehetőleg pénzügyi területen

Csapat profil:

Az Analitics & Data csoport feladata, hogy támogassa a Vagyonkezelési divízió stratégiai céljait az adatok és megfelelő elemzési eszközök felhasználásával. A budapesti csapatunk szorosan együttműködik a New York-i irodával.

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Könyvelés

Szükséges tapasztalat:

  • Pályakezdő/friss diplomás

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő
  • Részmunkaidő 6 óra

Munkavégzés helye:

Budapest

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.