Indítsd be velünk a karriered

Pozíció:

Accounting and Tax Manager

Munkavégzés helye:

Székesfehérvár

Szeretnél:

  • szakmailag fejlődni és formálni a világot?
  • megvalósítani magad kreatív környezetben?
  • tanulni egy olyan csapatban, akik annyira lelkesek, mint te?

  • Ha igen, gyere és csatlakozz hozzánk – változtass az életeden.

    A GRP üzletág Finance szervezetének vezetői szerepkört betöltő tagjaként, a Plant Controller közvetlen irányítása alatt, egyrészt felelős leszel az Öntöde és a Hengermű gyáregység pénzügyi beszámolóinak összeállításáért, a könyvelési, adózási folyamatok magyar jogszabályok és US GAAP szerinti megvalósulásáért, másrészt a magyarországi Shared Services Center érintett osztályaival is szorosan együtt fogsz működni. Támogató munkahelyi légkörrel és folyamatos szakmai fejlődési lehetőséggel segítünk céljaid elérésében.

A munkakör betöltéséhez szükséges elvárások:

  • MSc szintű pénzügyi végzettség, mérlegképes könyvelő képesítéssel;
  • Magyar adózási és számviteli jogszabályok átható ismerete;
  • Szakmai fejlődési igény a Controlling terület mély elsajátítása iránt;
  • 3-5 éves, preferáltan gyártókörnyezetben, adózási és számviteli területen szerzett gyakorlati tapasztalat;
  • People Management és feladat delegálási készségek;
  • Határozott fellépés és asszertív kommunikáció;
  • Strukturált, analitikus gondolkodásmód;
  • Kiváló időgazdálkodási képesség.

Előnyként értékeljük:

  • Főkönyvelői munkakörben szerzett tapasztalat;
  • IFRS mérlegképes könyvelői képesítés;
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás;
  • Multinacionális gyártókörnyezetben szerzett tapasztalat;
  • Vállaltirányítási rendszerek ismerete (pl. Oracle; SAP).

A legfontosabb feladataid a következők lesznek:

  • A három fős, adózással, számvitellel, és export-import megfelelőség biztosításával foglalkozó gyáregységi csapat szakmai vezetése.
  • Szoros együttműködés a GSS szervezet osztályaival: AP, AR, GL, Payroll, Treasury.
  • A vonatkozó magyar jogszabályok és az Arconic pénzügyi/ számviteli szabályok, irányelvek (US GAAP; IFRS) megfelelő alkalmazásának vállalati szintű biztosítása és a megfelelőség nyomon követése.
  • Havi zárások és éves beszámoló összeállítása, rendszeres pénzügyi kimutatások készítése.
  • A havi és negyedéves adó, illetve egyéb jogszabályi kötelezettségen alapuló bevallások elkészítésének koordinálása és benyújtása.
  • Proaktív együttműködés a könyvvizsgálóval, partner cégekkel, adóhatósággal és a cégcsoport funkcionális területeivel.
  • A mérleg és az eredménykimutatás egyenlegeket alátámasztó analitikák elkészítése, illetve ezek elkészítésének koordinálása.
  • A cég megfelelő üzleti működéséhez, valamint a törvényi megfelelőséghez szükséges számviteli folyamatokhoz kapcsolódó dokumentációk elérhetőségének, megfelelőségének, naprakészen tartásának biztosítása.
  • A számviteli és adójogszabályok változásának folyamatos nyomon követése, betartásuk biztosítása.
  • A jogszabályban előírt külső jelentéstételi kötelezettségek teljeskörű betartásának biztosítása a KSH és az MNB részére egyaránt.
  • Aktív részvétel külső és belső pénzügyi felülvizsgálatokban, adóellenőrzésekben, a vállalat érdekeinek kiemelkedő képviselete mellett.
  • ASAT és “In Control and Capable” módszerek bevezetése a számviteli folyamatokba, a vállalati normáknak való megfelelés érdekében.

Amiért érdemes hozzánk csatlakoznod:

  • Szakmailag elismert, összetartó csapat;
  • Változatos és felelősségteljes feladatok;
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség;
  • Stabil, kiszámítható munkahely;
  • Kiváló béren kívüli juttatási csomag;
  • Teljesítmény prémium;
  • 13. havi fizetés;
  • Karácsonyi juttatás;
  • Önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás;
  • Egészségbiztosítás;
  • Életbiztosítás;
  • Munkába járás támogatása.

77 éve Magyarországon és
a világ élvonalában