Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

HR Assistant

We are currently looking for talented individuals in our prestigious partner company in Budapest.

Why choose this?

Be the local point for the Hungarian HR related queries
Use language skills routinely
Gain real international HR experience (in 10 different European countries)

What will be your tasks?

To respond to inbound queries via the service management system (ask HR), telephone or e-mail
Take ownership of each enquiry and strive to achieve a first time resolution
To manage key HR processes for a specified geography in line with the documented process maps
To perform ad-hoc projects as required
To perform routine (weekly/monthly/quarterly) administrative tasks

What will be expected of you?

  • Collage or University degree
  • Fluency in German and Hungarian and English

You can apply with the "Jelentkezem" button underneath.

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
1 db szavazat
Állás, munka még: Profession Services>
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: HR Assistant
  • Rövid pozíció név: Hr asszisztens
  • Hirdető cég: Profession Services
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Feladatok: To respond to inbound queries via the service management system (ask HR), telephone or e-mail Take ownership of each enquiry and strive to achieve a first time resolution To manage key HR processes for a specified geography in line with the documented process maps To perform ad-hoc projects as required To perform routine (weekly/monthly/quarterly) administrative tasks
  • Elvárások: Collage or University degree Fluency in German and Hungarian and English
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol, Német, Magyar
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot
  • Feladás dátuma: 2017.01.18